Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer 4mm acrylic transparent sheet, 3mm acrylic transparent sheet and 2mm acrylic transparent sheet.
₹ 4000 / Sheet Get Latest Price
| Sheet Size | 8x4 ft |
| Grade | Extruded |
| Color | Transparent |
| Thickness | 4 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Transparency | Clear |
| Finish | Polished |
| UV Protection | Without UV |
| Transparency Level | High |
| Product Type | Acrylic Transparent Sheet |
Minimum order quantity: 100 Sheet
₹ 2700 / Sheet Get Latest Price
| Sheet Size | 8x4 ft |
| Grade | Extruded |
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Transparency | Clear |
| Finish | Polished |
| UV Protection | Without UV |
| Usage/Application | Office |
| Brand | Local Brand |
| Application | Signage |
| Protection Film | Both Sides |
| Product Type | Acrylic Transparent Sheet |
Minimum order quantity: 10 Sheet
₹ 2250 / Sheet Get Latest Price
| Sheet Size | 8x4 ft |
| Grade | Extruded |
| Thickness | 2 mm |
| Size | 8x4 Feet |
| Transparency | Clear |
| Finish | Glossy |
| Usage/Application | For Sign |
| Type | Acrylic Transparent Sheet |
| Packaging Size | Plastic Pack |
Minimum order quantity: 10 Sheet
Pradip Surani (Owner)
Radhe Acrylic
., Shop No. 11, Raj Estate, Navarang Para Main Road, Mavadi Plot
Rajkot - 360004, Gujarat, India