Our product range includes a wide range of plain brown acrylic sheet and 3mm polycarbonate compact roofing sheet.
₹ 3400 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Sheet Size | 8x4 ft |
| Grade | Signage Grade |
| Finish | Glossy |
| UV Protection | Without UV |
| Brand | Imported |
| Application | Machine Guard, Signage, Glazing, Interior, Display |
| Protection Film | Both Sides |
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 3 mm |
| Color | Clear/ Transparent |
| Surface Treatment | UV Coated |
| Length | 2440 mm |
| Transparency | 100 % |
| Dimensions | 1220 mm |
| Brand | Tilara |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 400 sq ft
Pradip Surani (Owner)
Radhe Acrylic
., Shop No. 11, Raj Estate, Navarang Para Main Road, Mavadi Plot
Rajkot - 360004, Gujarat, India