Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer 3mm tilara polycarbonate sheet, multiwall polycarbonate sheet, 3mm polycarbonate sheet, 2mm compact polycarbonate sheet, 2 mm polycarbonate transparent sheet and 2mm embossed polycarbonate sheet.
₹ 130 / sq ft Get Latest Price
| Thickness of Sheet | 3 mm |
| Sheet Type | Solid |
| Color | Clear/ Transparent |
| Surface Treatment | UV Coated |
| Length | 2440 mm |
| Transparency | 100 % |
| Dimensions | 1220 mm |
| Brand | Tilara |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
Minimum order quantity: 400 sq ft
₹ 100 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 8mm |
| Color | Transparent |
| Surface Treatment | UV Coated |
| Area Of Application | Residential & Commercial |
| Width | 4 feet |
| Structure | Triple wall |
| Brand | Tilara |
| Usage | Roof & Partition |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 85 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Sheet Type | Embossed |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Features | Water Proof |
| Brand | Everest |
| Color | Transparent |
| Material Grade | A Grade |
| Dimensions | 8X4 Ft. |
| Light Transmittance % | 99% |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
Minimum order quantity: 32 sq ft
₹ 85 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Color | Clear |
| Material | Poly carbonate |
| Surface Treatment | UV Coated |
| Applications | Industrial glazing |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 300 sq ft
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Color | Transparent |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Features | Water Proof |
| Dimensions | 8X4 Ft. |
| Material Grade | A-Grade |
| Light Transmittance % | 100% |
| Usage/Application | Residential and Commercial |
Minimum order quantity: 500 sq ft
₹ 70 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Color | Clear |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Brand | Tata |
| Product | Polycarbonate Sheet |
Minimum order quantity: 400 sq ft
₹ 300 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Color | Clear |
| Surface Treatment | Film Coated |
| Brand | Jindal |
| Type | Sheet |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 4200 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Sheet Type | Solid |
| UV Protection | UV Coated Both Sides |
| Color | Clear |
| Width | 1220 mm |
| Length | 2440 mm |
| Surface Treatment | UV Coated |
| Features | Weather Resistant |
| Appearance | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Sheet
Pradip Surani (Owner)
Radhe Acrylic
., Shop No. 11, Raj Estate, Navarang Para Main Road, Mavadi Plot
Rajkot - 360004, Gujarat, India