Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer 4 mm transperent acrylic sheet, 2mm transparent acrylic sheet, 3mm acrylic mirror sheet and 1mm acrylic ps sheet.
₹ 3950 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Sheet Size | 8x4 ft |
| Grade | Extruded |
| Transparency | Clear |
| Finish | Glossy |
| UV Protection | Without UV |
| Brand | Local Brand |
| Application | Machine Guard, Signage, Aquarium, Partition, Display, Glazing |
| Protection Film | Both Sides |
Minimum order quantity: 1 Sheet
₹ 1850 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Sheet Size | 8x4 ft |
| Grade | Extruded |
| Transparency | Clear |
| Finish | Glossy |
| UV Protection | Without UV |
| Brand | Local Brand |
| Application | Partition, Machine Guard, Display, Signage, Aquarium |
| Protection Film | Both Sides |
Minimum order quantity: 1 Sheet
₹ 2800 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Size | 4x8 ft |
| Product Type | Acrylic Mirror Sheet |
| Finish | Mirror Finish |
| Surface | Polished |
Minimum order quantity: 5 Sheet
₹ 480 / Sheet Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Sheet Size | 6x4 ft |
| Color | Transparent |
| Size | 4x6 ft |
| Grade | Extruded |
| Finish | Polished |
| UV Protection | Without UV |
| Usage/Application | Photo frem |
Minimum order quantity: 10 Sheet
t A Zebra Sheet is a durable and versatile plastic sheet characterized by its distinctive black and white striped pattern, resembling a zebra's coat.
Pradip Surani (Owner)
Radhe Acrylic
., Shop No. 11, Raj Estate, Navarang Para Main Road, Mavadi Plot
Rajkot - 360004, Gujarat, India